رعایت بهداشت، سلاح اصلی مبارزه با کرونا

مدتی است که ویروس کرونا به ایران آمده و هم‌زمان با اعلام این خبر، بازار شایعات نیز داغ شده است. در همین راستا باید علاوه بردوری از استرس بیجا و آمادگی کامل جهت مقابله با این ویروس، مراقب دام شایعات نیز باشیم و از انتشار خبرهای غیر واقعی که باعث ضعف روحیه افراد شده و یا برعکس باعث اهمال کاری و درنتیجه شیوع بیشتر بیماری می شود بپرهیزیم

توجه داشته باشید آنچه ویروس کرونا را از دیگر ویروس‌های فصلی متمایز می‌کند، سرعت سرایت آن است. بنابراین در ارتباط با این مشکل، لازم است بیش از پیش موارد مهم پیشگیری از ابتلا را مورد توجه قرار دهیم.

 

رعایت بهداشت، سلاح اصلی مبارزه با کرونا

 

مهمترین سلاح برای مقابله با این ویروس، رعایت بهداشت فردی است. با توجه به نوع ارتباط شما با شرکت سیروسفر به عنوان راننده و یا مسافر توجه شما را به چند توصیه مهم جلب می‌کنیم:

راننده محترم لطفا:

1. در طول سفر دستان خود را مکرر با آب و صابون بشویید.

2. در صورتی که حین انجام سفر، دسترسی به آب و صابون نداشتید، از محلول‌های ضدعفونی‌کننده حاوی الکل استفاده کنید.

3. سطوحی را که به صورت مداوم لمس می‌کنید، با استفاده از محلول ضد عفونی‌کننده تمیز کنید. فرمان، دنده، دستگیره‌های در اتوبوس و سطوحی مانند داشبورد، محل مناسبی برای باکتری‌ها و آلودگی‌ها است.

4. محلول‌‌های مخصوص ضدعفونی را از داروخانه تهیه کرده و حتما در ماشین همراه خود داشته باشید.

5. برای پیشگیری از ابتلا، از دست دادن و روبوسی با دیگران بپرهیزید.

6. یکی از روش‌های موثر نیز پرهیز از لمس چشم، دهان و بینی با دست است. چرا که ویروس از این مسیرها به سرعت به بدن فرد منتقل خواهد شد.

7. هنگام عطسه یا سرفه، حتما دهان خود را با دستمال یا آرنج بپوشانید.

8. استفاده از ماسک نیز یکی از مواردی است که این روزها نباید از آن غافل شد.

9. نازل پمپ گازوئیل در شبانه‌روز توسط صدها نفر لمس می‌شود. بنابراین برای استفاده از آن حتما از دستکش استفاده کنید.

10. یکی دیگر از راه‌های انتقال سریع ویروس، رد و بدل شدن پول نقد بین افراد است. تا حد ممکن جهت پرداختها و دریافتهای خود از امکانات آنلاین بانکی استفاده کنید. جهت دریافت وجه نیز از طرف مقابل خود بخواهید به جای پول نقد هزینه را برایتان کارت به کارت کند.

 

 

مسافر عزیز لطفا قبل از نهایی کردن تصمیمتان جهت سفر به این نکته فکر کنید که آیا انجام این سفر واقعا ضروری است یا می توان با توجه به شرایط فعلی

آن را برای زمان بهتری به تعویق انداخت .

 

 

 

شاید سفر شما به سود مجموعه ما می باشد ولی باور داریم که سلامت شما و عزیزانتان اهمیت بسیار بالاتری داشته و خوشحال خواهیم شد تا بعد از فروکش کردن همه گیری بیماری در کنار شما در جشن ریشه کن شدن کرونا شرکت نموده و با خیال راحت پذیرای سفرشما و عزیزانتان باشیم.

یادآوری میکنم تمام سطوح داخلی اتوکارهای شرکت سیروسفر شامل سالن، صندلیها، دستگیره، پینجره ها و... در ابتدای سفر و قبل از ورود به سکوی مسافرگیری با دستگاه مخصوص افشانه الکل ضدعفونی گردیده و سرصندلیها نیز یکبارمصرف بوده و در هر سفر تعویض می گردند.

به شما مسافر عزیز شرکت سیروسفر نیز پیشنهاد می کنیم:

۱. پیش از سوار شدن و پس از پیاده شدن از اتوبوس دست‌هایمان را با آب و صابون یا ژل ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنیم تا خطر ابتلا و گسترش ویروس را کاهش دهیم. همچنین از تماس دست آلوده با چشم‌ها، بینی و دهان خود به طور جدی اجتناب کنیم.

۲. هنگام سرفه یا عطسه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال یا آرنج بگیریم. دستمال استفاده شده را در سطل زباله در دار بیندازیم.

۳. دست دادن و روبوسی ممنوع حتی برای دوستان عزیز!

۴.از تماس نزدیک با کسانی که علایم سرماخوردگی یا آنفلونزا دارند بپرهیزیم.همچنین از ترددهای غیر ضروری در اماکن شلوغ هم تا حد ممکن خودداری کنیم.

۵.  تا حد ممکن از خرید وسایل غیرضروری از فروشگاههای بین راهی خودداری کرده و در صورت خرید به یاد داشته باشیم اسکناس‌ها همیشه منشا آلودگی‌های میکروبی بوده‌اند در این شرایط بهتر است تا جاییکه می‌توانیم ازپرداخت آنلاین استفاده کنیم. همچنین در صورت لزوم هنگام استفاده از دستگاه‌های خودپرداز باید موارد احتیاطی مانند شستشوی دست با آب و صابون و ضدعفونی کردن آن را پس از کار با دستگاه رعایت کنیم.

 

 

جاده رو می‌بندین؟! از راه جدید میایم شمال! در خانه بمانیم  هیچ‌جا مثل ایران خوش نمی‌گذره! لطفا کرونا را به سفر نبرید! کرونا,
کلمات کلیدی
appsettingFree

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *